




Om aan de vraag naar passende en betaalbare woonruimte onder starters te voldoen gaf Talis aan Hoogte Twee Architecten de opdracht een ontwerp te maken voor een woontoren in Nijmegen. Het werd de Nimbus Toren. Met zijn 76 meter en 24 verdiepingen de hoogste toren in hartje centrum. Naast 116 woningen bevat de toren commerciële ruimtes en een parkeergarage. Bovendien zijn er 100 neststenen voor gierzwaluw paartjes in de toren ingemetseld.
De Nimbus Toren is opgetrokken uit rode en antraciete bakstenen. De rode bakstenen zijn in twee formaten geproduceerd op een Petersen tafelpers. Zij zijn gemaakt van een hoogwaardige kleisoort en hebben mede daardoor een lage wateropname; belangrijk in verband met de hoogte van de toren. Zo wordt vervuiling tegen gegaan en blijft de gevel mooi schoon en fris. De stenen zijn deels op de zijkant verwerkt, waardoor speelse baksteenpatronen ontstaan.
De antraciete bakstenen in waalformaat zijn afkomstig van een originele vlamoven uit Bemmel bij Nijmegen. De basis is roodbakkende rivierklei uit o.a. de Waal. Door tijdens het stookproces de zuurstof af te sluiten, ontstaat een unieke grijs gemêleerde kleurstelling.